Kontakt os

Kontakt os

  Kommunekontoret (Incl. E-mail på ansatte)
 
Forsyning m.v.
  Skoler
  Børnehaver
  Ældrecentre

 Fakta om elektroniske fakturaer
 Fortegnelse over EAN-numre

 Filformater m.v. omkring eDag
 Notater omkring eDag  (27kb)

   

 

 

 


 

 

Officielle E-mail adresser for Spøttrup Kommune

Kommunekontor

Kommunen@spottrup.dk

Skoler

 

Balling Skole

Balling.Skole@Spottrup.dk

Hvidbjerg Skole

Hvidbjerg.Skole@Spottrup.dk

Lem Skole

Lemsk@Spottrup.dk

Lihme Skole

Lihme.Skole@Spottrup.dk

Oddense Skole

Oddense.Skole@Spottrup.dk

Ramsing Skole

Ramsing.Skole@Spottrup.dk

Rødding Skole

Rodding.Skole@Spottrup.dk

 

 

Børnehaver

 

Balling Børnehave

Tumlegaarden@Spottrup.dk

Hvidbjerg Børnehave

Hvidbjerg.Bornehave@Spottrup.dk

Lem Børnehave

Birkely@Spottrup.dk

Lihme Børnehave

Lihme.Bornehave@Spottrup.dk

Oddense Børnehave

Oddense.Bornehave@Spottrup.dk

Ramsing Børnehave

Ramsing.Skole@Spottrup.dk

Rødding Børnehave

Bornehuset@Spottrup.dk

Rødding Skovbørnehave

Grankoglen@Spottrup.dk

 

 

Ældrecentre

Balling Ældrecenter

Balling.Aldrecenter@Spottrup.dk

Lem Ældrecenter

Lem.Aldrecenter@Spottrup.dk

Oddense Ældrecenter

Oddense.Aldrecenter@Spottrup.dk

Rødding Ældrecenter

Rodding.Aldrecenter@Spottrup.dk

 

 

Øvrige

Centralkøkkenet

Centralkokkenet@Spottrup.dk

Regionalvandværket

Regionalvandvarket@Spottrup.dk

Renseanlægget

Renseanlag@Spottrup.dk

Materielgården

Materielgard@Spottrup.dk

Spøttrup Bibliotek

Bibliotek@Spottrup.dk


 

  Forrige sideTop 

Spøttrup Kommune - Kirke Allé 1, Ramsing - 7860 Spøttrup - Tlf. 9683 4400
Klik her for at logge ind.    Udskriv siden.